Automatyzacja produkcji, automatyczne szlifowanie, automatyczne polerowanie

Technika szlifowania i polerowania

Partnerzy

Dan Technology

 

Integrator robotów w procesie szlifowania, polerowania, transportu i magazynowania.

Firma DAN TECHNOLOGY DE ANTONI we współpracy z ADJATECH specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie stanowisk roboczych zrobotyzowanych do obróbki elementów z różnych dostępnych materiałów. Zajmujemy się głównie procesem szlifowania w zakresie od obróbki zgrubnej aż po polerowanie i obróbkę wykańczającą na połysk, choć często uzupełniamy wymagany proces o automatyzację transportu detali oraz ich finalne zautomatyzowane magazynowanie. Nasze wieloletnie doświadczenie jako robot integrator w tym obszarze umożliwia podejmowanie coraz trudniejszych projektów i obróbkę najróżniejszych materiałów:

 • szlifowanie metali nieżelaznych, 
 • możliwość obróbki przedmiotów aluminiowych, przedmiotów z mosiądzu, brązu, srebra, złota, miedzi
 • szlifowanie metali żelaznych – szlifowanie stali, staliwa, odlewów żeliwnych
 • szlifowanie tworzyw sztucznych – materiały termoplastyczne, poliester, termoutwardzalne
 • szlifowanie ceramiki różnej – przemysłowej i artystycznej
 • szlifowanie drewna – możliwość obróbki elementów z drewna o różnej twardości
 • szlifowanie powłok lakierowanych
 • polerowanie powłok lakierniczych
 • innych materiałów

dan-technology-logorobot-przemyslowy-1robot-szlifujacy robot-szlifujacy-1

 

 

 

 

 

​Technologia polega na stworzeniu układu roboczego z centralnie ulokowanym robotem przemysłowym, obrabiającym detale na specjalnie zaprojektowanych do tego celu jednostkach szlifujących, niezależnie od zmiennych geometrycznych obrabianych detali.


PRECYZJA SZLIFOWANIA

Główną cechą układu jest system automatycznej kontroli ciśnienia roboczego, opatentowany przez firmę DAN TECHNOLOGY DE ANTONI, który pozwala na łatwe programowanie systemu oraz uzyskiwanie wysokiej i stałej jakości procesu produkcyjnego.

Głównymi jego zaletami są:

 • zdolność do realizowania części o różnej geometrii, które nie mogły by zostać wykonane w procesie odlewniczym lub tłoczenia, a zatem takich, które nie są identyczne,
 • możliwość zmiany ciśnienia roboczego w celu przyspieszenia cyklu produkcyjnego, utrzymywanie stałej jakości produktu finalnego, od pierwszej do ostatniej wyprodukowanej części, oraz optymalizacja zużycia narzędzi,
 • możliwość pracy całkowicie niezależnie od obecności operatora, a zatem dalsza redukcja kosztów pracy systemu godzina do godziny,
 • znakomita oszczędność materiału,
 • specjalne oprogramowanie umożliwia pracę stanowiska w ciągu nocy bez dozoru operatora,

 

Jednostki szlifujące mogą być wyposażone w koła ścierne różnej średnicy, taśmy ścierne różnej ziarnistości oraz dostawki do szlifowania płaskich powierzchni.

Cały system stanowi integralną całość i jest zamknięty w szczelnej kabinie, która została zunifikowana pod kątem transportu – standardowe urządzenia transportujące. Wszystkie podzespoły systemu są zintegrowane z magazynem detali oraz panelem sterowania.


STOŁY OBROTOWE

Innowacyjny system umożliwia automatyczny obrót stołów i jednostek szlifujących w odniesieniu do położenia detalu obrabianego, kontroluje styk obrabianych detali z narzędziami, czego efektem jest najwyższa jakość obróbki i wydajność proponowanego rozwiązania.


SZLIFOWANIE ROBOTEM

W niektórych sytuacjach niezbędne jest odwrócenie filozofii obróbki poprzez wykorzystanie robota jako chwytaka narzędzia obróbczego. W takich przypadkach proponujemy specjalnie zaprojektowane narzędzia szlifujące również wyposażone w system automatycznej kontroli ciśnienia.


ROBOTY PRZEMYSŁOWE

Współpracujemy z większością producentów robotów przemysłowych, które stanowią komponent systemu często zgodny z życzeniem klienta. Są to najczęściej roboty Kawasaki, roboty Fanuc, roboty Kuka, roboty Comau.